Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Правова допомога

Безоплатна правова допомога

Прийміть вітання

Оголошення

Попередження про дотримання правового режиму земель охоронних зон об’єктів магістральних газопроводів

З метою поліпшення газопостачання підприємств і населення на території Запорізької області побудовано й уведено в експлуатацію понад 600 км магістральних газопроводів і газопроводів-відводів із діаметрами трубопроводів від 50 мм до 1000 мм. при високому робочому тиску природного газу до 55 кг/см2.

Згідно ст. 11 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів» (м. Київ, 17.02.2011р. № 3041-У1) встановлена охоронна зона магістральних газопроводів у вигляді ділянки землі, обмеженої умовними лініями, які проходять уздовж кожного боку від осі газопроводу, залежно від його діаметру, на відстань від 100 м до 250 м.

Охоронна зона об’єктів магістрального трубопровідного транспорту (далі - охоронна зона) - комплекс організаційних, організаційно-технічних і технічних заходів, спрямованих на недопущення несанкціонованих втручань сторонніх осіб у роботу магістральних трубопроводів, а . саме: земельна ділянка, прилегла до об’єктів магістрального трубопровідного транспорту, обмежена умовними лініями з обох боків трубопроводу паралельно його осі (об’єкту), на якій обмежується провадження господарської діяльності.

Ширина охоронної зони залежно від діаметра газопроводу:

(згідно із ст.11 Закону України „Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів":

Діаметр газопроводу

Ширина охоронної зони

до 300 мм включно

200 м (по 100 м в обидва боки від осі газопроводу)

від 300 мм до 600 мм включно

300 м (по 150 м в обидва боки від осі газопроводу)

від 600 мм до 1000 мм включно

500 м (по 250 м в обидва боки від осі газопроводу)

Уздовж підводних переходів газопроводів - установлена охоронна зона у вигляді ділянки водної поверхні до дна. укладена між паралельними площинами, які відстають на 100 м з кожної сторони від осі газопроводу.

Навколо газорозподільних станцій (ГРС) - установлена охоронна зона у вигляді ділянки землі, яка обмежена замкнутою лінією, що відстоїть від границь периметра території (огорожі) в усі боки на 150 - 300 м (залежно від діаметра газопроводу на вході ГРС).

Земельні ділянки, які входять в охоронну зону магістральних газопроводів, не вилучаються у землекористувачів і використовуються ними для проведення сільськогосподарських та інших робіт з обов’язковим дотриманням обмежень, викладених у ст.22 Закону України „Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів’’.

На зрошувальних землях, які перебувають в охоронних зонах магістральних газопроводів, роботи, зв'язані з тимчасовим затопленням земель, проводяться з узгодженням між землекористувачем і підприємством (Запорізьке ЛВУМГ). яке експлуатує газопровід.

Згідно ст.ст. 19, 20, 21, 22 Закону України „Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів” в межах охоронних зон магістральних газопроводів, без письмового дозволу експлуатуючого підприємства (Запорізького ЛВУМГ), забороняється:

будувати житлові будинки, виробничі чи інші будівлі та споруди, громадські будівлі; розмішувати автозаправні та автогазозаправні станції і склади паливно-мастильних матеріалів; будувати гаражі та автостоянки, дачні і садові будинки та господарські споруди;

будувати автомобільні дороги та залізничні колії, що проходять паралельно до магістрального газопроводу, крім випадків спорудження відомчих технологічних доріг підприємств магістральних газопроводів;

влаштовувати звалища, виливати розчини кислот, солей та лугів, а також інших речовин, що спричиняють корозію;

розміщувати спортивні майданчики, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, організовувати заходи, пов'язані із масовим скупченням людей;

 

будувати огорожі для відокремлення земельних ділянок приватної власності, .лісових ділянок, садів, виноградників тощо:

. -            зберігати сіно, солому, розбивати польові стани і табори для худоби, розміщувати пересувні та стаціонарні

.пасіки:

висаджувати багаторічні насадження;

облаштовувати цвинтарі, скотомогильники, переорювати (руйнувати) під’їзні шляхи та відомчі технологічні дороги до магістральних газопроводів:

розводити вогонь і розміщувати відкриті або закриті джерела вогню.

В охоронних зонах магістральних газопроводів забороняється проводити всякого роду дії, які можуть порушити технологічний процес експлуатації газопроводів або привести до їхнього ушкодження, зокрема:

а) переміщувати, засипати, руйнувати розпізнавальні й сигнальні знаки, контрольно-вимірювальні пункти;

б) проникати на об’єкти магістральних трубопроводів, відкривати люки, хвіртки й двері посилюючих пунктів кабельного зв’язку', огорожі вузлів лінійної запірної арматури, станцій катодного захисту та інших лінійних пристроїв, перемикати крани й засувки, відключати або самостійно включати засоби зв’язку. знергозабЙЗЙУчбгійя ґтелемеханіки газопроводів;

в)            руйнувати берегозакріплюючі споруди, водопропускні пристрої, земляні або інші споруди і пристрої, які охороняють газопроводи від руйнування;

г)             кидати якоря, проходити із зануреними у воду якорями, лотами, волокушами і тралами, проводити поглиблювальні й землечерпальні роботи;

д)            перешкоджати проїзду аварійної та спеціальної техніки підприємств магістральних трубопроводів.

Проектування та будівництво будь-яких об’єктів, розташованих у зоні менше, ніж 300 м від осі магістрального газопроводу або границі території об’єкта лінійної частини, повинне проводитись на підставі „Правил безпечного виконання робіт в охоронних зонах магістральних та міжпромислових трубопроводів”(СОУ-Н МПЕ 60.3.006:2005).

Посадові особи та громадяни, винні в порушенні вимог Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів», притягуються до відповідальності у відповідності до ст.78 КК України від 15.11.1994 року до позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією майна або штрафу до ста мінімальних розмірів заробітної плати, а при повторному порушенні, скоєному групою людей у змові - карається позбавленням волі на строк від трьох до десяти років з конфіскацією майна.

Підприємство, що експлуатує магістральні газопроводи, має право призупинити роботи, які проводяться з порушенням вимог статей Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів».

Фізичні та юридичні особи, власники та користувачі земельних ділянок при провадженні господарської та іншої діяльності на землях охоронних зон об’єктів магістральних газопроводів зобов’язані дотримуватися особливого режиму їх використання та встановлених обмежень.

Власники та користувачі земельних ділянок зобов’язані безперешкодно допускати працівників підприємства магістральних газопроводів для здійснення контролю технічного стану об’єктів магістральних трубопроводів та виконання планових і аварійно - відновлювальних робіт.

Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, органи Міністерства внутрішніх справ у межах своєї компетенції зобов'язані максимально сприяти підприємствам, що експлуатують магістральні газопроводи, у забезпеченні виконання всіма установами, організаціями, підприємствами та громадянами вимог Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів» і надавати допомогу в заходах з попередження та ліквідації аварій на газопроводах та їх наслідків.

За інформацією щодо розташування трас газопроводів, меж відповідних охоронних зон на каргах місцевого самоврядування і на місцевості звертатись до лінійно-експлуатаційної служби (ЛЕС) Запорізького ЛВУМГ.

З питань проведення будь-якого виду робіт в охоронній зоні магістрального газопроводу звертатися в ЛЕС Запорізького лінійного виробничого управління магістральних газопроводів.

Запорізьке ЛВУМГ розташоване за адресою: 69031, м. Запоріжжя, Дослідна станція, 6 Б; телефон диспетчерської служби 0503005975

начальник ЛЕС Запорізького ЛВУ 0503416874

ІТП ЛЕС Запорізького ЛВУМГ – тел 0504540018, 0504540019

 

 

За інформацією Запорізького ЛВУМГП'ятниця, 26 Лютого 2021 08:23 | Переглядів: 56 | Поділитися

Пошук

Анонси

Актуально

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

Перелік землевпорядних організацій в м. Оріхів

"Гаряча" телефонна лінія та електронна поштова скринька з питань запобігання корупції Оріхівськаої районної державної адміністрації

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ОРІХІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Щодо введення в дію ЗУ Про житлово-комунальні послуги

Корисні посилання