Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Правова допомога

Безоплатна правова допомога

Прийміть вітання

Новини

Один день в історії України

14 жовтня українці святкують три свята: свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та молоде свято – День захисників і захисниць України.
14 жовтня православні християни згадують диво, яке відбулося у 910 році. За переказом, Богородиця з'явилася в храмі міста Константинополь перед людьми, які в той час молилися. Божа Матір простягнула над ними омофор (довгий, широкий і стрічкоподібний плат) і це стало знаком заступництва і розради для людей.
З давніх давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. Козаки настільки глибоко і щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – козацька Покрова.
Козацтво завжди виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державних традицій України.
Могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження України.
Саме тому День захисників та захисниць України ми також відзначаємо 14 жовтня, як символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різні часи захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за її незалежність і суверенітет. День захисників та захисниць України асоціюється насамперед з мужністю та стійкістю людського характеру, силою духу та відданістю Батьківщині.
У цей святковий день бажаємо всім здоров’я, миру, злагоди на нашій землі та нехай покров Пресвятої Богородиці, простягнений над нами, уберігає від бід, зла та негараздів.
До цих свят в бібліотеках Оріхівської громади діють виставки.
В Оріхівській публічній бібліотеці: «Покрова Пресвятої Богородиці: історія та значення свята», «Степ та воля – козацька доля», «Бережи себе татку», в Оріхівській бібліотеці – філії для дітей - «Лицарі Булави», а в Новопавлівській сільській бібліотеці-філії - «Доблесть та честь української армії». На виставках представлена цікава, різноманітна, пізнавальна література з історії цих свят.
Завітайте! Бібліотеки чекають на вас!

За інформацією відділу культури, туризму та
охорони культурної спадщини виконавчого комітету
Оріхівської міської радиСереда, 13 Жовтня 2021 11:52 | Переглядів: 104 | Поділитися

Пошук

Оголошення

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ОРІХІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

 
 
 
 

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Корисні посилання