Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Правова допомога

Безоплатна правова допомога

Прийміть вітання

Новини

Щастя дітей у наших руках

«Кожній дитині нашої держави потрібна сім’я» – здавалося б прості слова, але вони несуть глибокий зміст. Адже ми розуміємо, що лише у родині у якій тебе люблять, розуміють, турбуються про твої потреби, дитина має шанс на повноцінний розвиток, на щасливе майбутнє. І дуже часто ми не замислюємось над тим, як живуть діти, які не мають свого дому, люблячих батьків, не мають рідного плеча та батьківської поради.
На жаль, на сьогоднішні день дуже багато дітей живуть окремо від своїх біологічних родин з різних на те причин. Проте вони такі ж діти, вони так само хочуть тепла та ласки. Звичайно, що найкраща допомога таким дітям – взяти їх у свою родину.
На території Оріхівської громади є такі небайдужі та щирі родини, батьківського тепла яких вистачає на інших дітей. На сьогодні у громаді успішно функціонує два дитячих будинки сімейного типу та п’ять прийомних сімей, де виховується 24 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Вихованці ДБСТ та діти з прийомних сімей уже не перший рік отримують батьківське тепло та турботу, товаришують між собою. Крім того, майже щороку родини поповнюються новими вихованцями. Разом з тим під опікою та піклуванням на території Оріхівської громади перебувають 38 діток.
Звичайно, що це дуже серйозний крок у житті взяти на виховання дитину, народжену іншими. Тому таке бажання виникає не у кожного, проте такі чарівники є і вони роблять життя кращим для багатьох дітей.
Тож розповімо детальніше про сімейні форми влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та маємо надію, що дана інформація стане для якоїсь родини не просто цікавим фактом, а й послужить поштовхом до того, щоб змінити власне життя та життя якоїсь дитини у майбутньому.
Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є: опіка та піклування, прийомна сім’я, усиновлення, дитячий будинок сімейного типу.
Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Метою утворення прийомної сім’ї є забезпечення належних умов зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім’ї на виховання та спільне проживання.
Опіка, піклування встановлюються для забезпечення виховання, освіти, розвитку, захисту прав та інтересів дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, при прийнятті рішення про відібрання в них дитини і передачу її під опіку, хвороби батьків чи інших причин, залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.
Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14-ти років і залишилися без батьківського піклування. Піклування – над неповнолітніми з 14 до 18 років. Опікуном, піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах із підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника.
Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою забезпечення належних умов виховання для таких діток у сімейному оточенні. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.
Зазвичай найефективнішою формою сімейного виховання залишається усиновлення, де проходить своєрідний процес прийняття дитини і надання їй права бути рідною, проте втрачається статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Після усиновлення дитина набуває прав та обов’язків біологічних дітей згідно з Сімейним кодексом України .
Якщо у вас давно було бажання подарувати любов дитині, або щойно ви прочитали інформацію і в серці загорілась іскорка бажання та тепла, тоді повідомляємо вам наступну інформацію.
Потенційні батьки повинні вирішити, чи готові вони відмовитися від чогось заради дитини, приділяти їй багато часу, сприймати її з усіма особливостями, складнощами поведінки та попередньою історією. Треба усвідомити й те, що любові і злагоди одразу може і не бути.
Безпосередня робота з кандидатами на створення опікунської, прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу та діючими прийомними сім’ями покладається КУ «Центр надання соціальних послуг» Оріхівської міської ради.
Якщо Ви відчуваєте, що Ваша сім’я може подарувати любов та родинне тепло дитині-сироті чи дитині, позбавленій батьківського піклування , просимо звертатися за детальною інформацією та консультацією щодо створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу чи інших форм сімейного виховання до Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Оріхівської міської ради за адресою: м. Оріхів, вул. Шевченка, 11, 23 кабінет (2 поверх міськради), тел.44222 або напишіть нам лист на електронну пошту: orcenter@ukr.net
Ми чекаємо на вас!Середа, 21 Липня 2021 09:35 | Переглядів: 71 | Поділитися

Пошук

Анонси

Актуально

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ОРІХІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

 
 
 
 

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Корисні посилання