Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Правова допомога

Безоплатна правова допомога

Прийміть вітання

Новини

Держпродспоживслужба інформує: Не будьте байдужими – знищуйте небезпечний карантинний бур’ян!

Морфолого - біологічні особливості: По зовнішньому вигляду нагадує полин звичайний, чорнобривці. Стебло - високе (до 200-250 см) з прямим, розгалуженим у верхній частині, міцним, опушеним стеблом. Корінь заглиблюється в грунт до 4 м і більше.

Амброзія - однодомна рослина.  Сходить наприкінці березня, в травні. Цвіте - з другої половини липня по жовтень. Плодоносить - у вересні - листопаді. Амброзія полинолиста розмножується насінням. Одна рослина утворюється від 80-150 тисяч штук, насінин, які зберігають в землі життєздатність до 10 - 40 років.

Шкодочинність амброзії виключно велика. Розвиваючи потужну надземну масу і кореневу систему вона пригнічує культурні рослини. Засмічує посіви всіх польових культур, трапляється в садах, на узліссях, присадибних ділянках, узбіччях доріг. Найбільш часто страждають від неї ярі і пропашні культури (буряк, кукурудза, овочі, соняшник, баштанні і т.д.). На луках та пасовищах вона витісняє злаково-бобові трави і різко знижує кормові якості сіна і випасів, тварини не поїдають її в зв’язку з тим, що амброзія містить  в листях до 0,15% гірких масел.  

Дослідження показали, що на утворення однієї тонни сухої речовини амброзія вибирає з грунту 15,5 кг азоту і 1,5 кг фосфору, а також близько 950 т. води. При попаданні в поля сівозміни протягом 3-5 років амброзія може засмітити всі польові сівозміни.

Амброзія полинолиста отруйна рослина. Восени, під час масового цвітіння, виділяє в повітря багато пилку, який, потрапивши в органи дихання людей, викликає алергічну хворобу під назвою осіння пропасниця.

Амброзія полинолиста досить декоративна рослина, тому часто зустрічається на клумбах, в парковій зоні.

В разі виявлення вживаються такі заходи як скошування, прополювання, виривання з корінням, а також обробіток гербіцидами.

 Застосування гербіцидів забезпечує істотне зниження засміченості в найкращі агротехнічні строки. Для обмеження чисельності амброзії полинолистої можна застосовувати понад 50 гербіцидів: 2,4 Д – амінна сіль, (0,7-1,0 л/га); Базагран М, (2,0-3,0 л/га); Трофі 90, (1,5-2,0 л/га); Раундап, (2,0 л/га); Зенкор, (0,5-1,5 кг/га) та інші.

 Не будьте байдужими – знищуйте небезпечний карантинний бур’ян!

 

ГУ ДПСС в Запорізькій області      Вівторок, 20 Липня 2021 09:35 | Переглядів: 64 | Поділитися

Пошук

Анонси

Актуально

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ОРІХІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

 
 
 
 

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Корисні посилання