Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Правова допомога

Безоплатна правова допомога

Новини

«Тіньова» зарплата — майбутнє без гарантій!

Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області звертає увагу громадян: розмір пенсії безпосередньо залежить від набутого страхового стажу. Кожна працездатна особа має бути зацікавлена у власному пенсійному забезпеченні при досягненні пенсійного віку, повинна усвідомлювати всі ризики та наслідки неофіційного працевлаштування.

Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 р. Починаючи з 1 січня 2020 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу не менше 27 років, а з 2028 року – не менше 35 років.

Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягала страхуванню та за який роботодавцем щомісячно сплачувалися страхові внески у розмірі не менше мінімального. Якщо роботодавець не дотримується цієї вимоги, або застрахована особа свідомо погодилася на його пропозиції отримувати неофіційну («у конверті») заробітну плату без належного оформлення трудових відносин, страховий стаж не зараховується, отже отримання достойної пенсії при досягненні пенсійного віку – під питанням.

На жаль, у багатьох випадках людина дізнається про порушення своїх прав занадто пізно, тоді, коли примусити роботодавця до відновлення передбачених законодавством соціальних гарантій практично неможливо.

Так, протягом 2020 року щомісячно заробітну плату менше мінімального розміру, встановленого законодавством, отримують в середньому 5,5 тисяч осіб, 2,9 тисячі керівників нараховують собі зарплату нижче мінімальної, неповний робочий час працює по області 43,7 тисячі осіб.

Сьогодні Пенсійний фонд України надає можливість громадянам отримувати персональні дані, що впливають на їх пенсійні права, у тому числі розмір нарахованої заробітної плати, сплачених внесків та кількості років страхового стажу.

Найкращим способом отримати доступ до них є реєстрація в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду (адреса порталу – http://portal.pfu.gov.ua).

Пам’ятайте: офіційна заробітна плата є гарантією отримання соціальних виплат, а в майбутньому – гідної пенсії. Тільки офіційно оформлений найманий працівник, який отримує заробітну плату не менше встановленого мінімального рівня, може відчувати себе соціально захищеним.П'ятниця, 20 Листопада 2020 09:54 | Переглядів: 165 | Поділитися

Пошук

Актуально

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

Перелік землевпорядних організацій в м. Оріхів

"Гаряча" телефонна лінія та електронна поштова скринька з питань запобігання корупції Оріхівськаої районної державної адміністрації

З 1 вересня підвищено мінзарплату.docx

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Щодо введення в дію ЗУ Про житлово-комунальні послуги

Правила благоустрою міста Оріхова

Корисні посилання