Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Правова допомога

Безоплатна правова допомога

Прийміть вітання

Новини

Піклуємося разом про чотирилапих

Одним із незмінних атрибутів міського життя, на які ми традиційно не звертаємо увагу, але поряд із якими живемо, є безпритульні тварини.
У місті постало питання надмірної кількості безпритульних тварин, яке необхідно вирішувати законними та гуманними методами.
Рішенням 29-ї сесії Оріхівської міської ради від 02 травня 2019 року № 88 була вперше затверджена Програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на території об’єднаної територіальної громади Оріхівської міської ради на 2019-2021 роки.
Відповідно до затвердженої Програми на здійснення таких заходів укладено договір між КП «Житлосервіс» та Оріхівською районною державною лікарнею ветеринарної медицини. У 2019 році було виділено та освоєно 45,0 тис.грн.
Фахівцями Оріхівської районної державної лікарні ветеринарної медицини простерилізовано 37 безпритульних тварин. При цьому до послуг зі стерилізації можуть бути включені (відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 .02.2013 року № 96 «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 березня 2013 року за № 380/22912):

Назва

Од. вим.

К-сть

Ціна

Сума

1

Послуги спеціаліста ветеринарної медицини

за 1 хвилину

1

2,10

2,10

2

Виїзд спеціаліста ветеринарної медицини

за 1 км

1

5,09

5,09

3

Транспортування тварин транспортом державної установи ветеринарної медицини

за 1 км

1

5,09

5,09

4

Утримання тварин в установі ветеринарної медицини (без харчування)

1 доба

1

82,44

82,44

5

Внутрішньовенна ін’єкція (струменево)

1 ін’єкція

1

16,96

16,96

6

Внутрішньом’язова ін’єкція

1 ін’єкція

1

4,05

4,05

7

Наркотизація: понад 60 хв.

1 процедура

1

263,35

263,35

8

Перев’язка після операції

1 процедура

1

38,67

38,67

9

Евтаназія

1 голова

1

51,73

51,73

10

Ідентифікація тварин  (без вартості бирки)

1 голова

1

10,82

10,82

11

Профілактичні щеплення собак та котів від інфекційних хвороб

1 ін’єкція

1

5,00

5,00

12

Харчування при утримання тварин в установі ветеринарної медицини

1 гол.на 1 добу

1

35,00

35,00

13

Клінічний огляд тварини

За 1 голову

1

20,35

20,35

14

Дегельмінтизація

За 1 голову

1

19,47

19,47

15

Щеплення проти сказу

1 ін’єкція

1

безкоштовно

За 2019 рік евтаназія не застосовувалась жодного разу. Кожна стерилізована тварина була щеплена проти сказу, дегельмінтезована та ідентифікована шляхом биркування. Витрати на послуги зі стерилізації по кожній тварині прораховуються в залежності від кількості діб перетримування (включаючи харчування), кількості ін’єкцій, часу наркотизації, а також відстані транспортування тварини.
Зауважимо, що розмір плати за послуги фахівців Оріхівської районної державної лікарні ветеринарної медицини не змінювався з 2016 року і є мінімальним при обрахуванні загальної суми витрат за кожним Актом виконаних робіт. Послуги державної лікарні ветеринарної медицини коштують в кілька разів менше від вартості послуг приватних ветеринарних клінік.
Продовження ведення роботи зі стерилізації безпритульних тварин на території нашої громади є необхідним. Адже таким чином відбувається контроль розмноження таких тварин. Стерилізована тварина після проведених маніпуляцій привита від сказу. У неї значно пригнічується агресія. Завдяки результатам стерилізації стає можливим соціалізувати тварину, знайти їй господарів. Таким чином наше суспільство відмовляється від отруєння безпритульних тварин, варварського відношення до них. А це і є одним з перших кроків до цивілізованого гуманного співіснування людини і тварини зокрема на території Оріхівської об’єднаної територіальної громади.
Як і в будь-яких безхатченків, у них досить нелегка доля. Холод, голод та людська жорстокість – одвічні супутники чотирилапих, які опиняються на вулиці. Хоч і гуляють самі по собі, усе ж потребують нашої підтримки й турботи. Те, що деякі з них живуть на вулиці, зовсім не значить, що ставитися до них можна із жорстокістю. А чи не найбільша жорстокість у такому випадку – байдужість. Зрештою, те, як ми ставимося до слабших, визначає, наскільки гуманними є ми самі. Громада – наш спільний дім, а в домі повинно бути затишно та безпечно всім.Вівторок, 11 Лютого 2020 13:12 | Переглядів: 454

Пошук

Актуально

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

Перелік землевпорядних організацій в м. Оріхів

"Гаряча" телефонна лінія та електронна поштова скринька з питань запобігання корупції Оріхівськаої районної державної адміністрації

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Щодо введення в дію ЗУ Про житлово-комунальні послуги

Правила благоустрою міста Оріхова

Корисні посилання