Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Правова допомога

Безоплатна правова допомога

Прийміть вітання

Новини

1 грудня – Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом

У всьому світі з ВІЛ живуть понад 35 мільйонів молодих людей. В Україні - до 270 тисяч, і тільки кожен другий знає про свій діагноз. Якщо людина інфікована ВІЛ, вірус починає руйнувати імунну систему, яка відповідає за захист організму від хвороб. ВІЛ інфікована людина хворіє частіше. Виявити ВІЛ в організмі можна приблизно через 25 днів – 3 місяці після зараження за допомогою аналізу крові. 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби з ВІЛ- інфекцією та СНІДом
10 фактів про ВІЛ-інфекцію:

 1. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини – ВІЛ - призводить до смертельної хвороби – синдрому набутого імунодефіциту людини. ВІЛ та СНІД – невиліковні.

 2. Людина, вражена вірусом, може виглядати здоровою і почувати себе добре довгі роки, залишаючись при цьому носієм вірусу.

 3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляційні та вагінальні виділення, грудне молоко.

 4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом.

 5. Люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становлять групу високого ризику щодо інфікування на ВІЛ.

 6. Найбільш вразливими є люди, котрі вживають наркотики ін’єкційно, або мають сексуальні контакти з ін’єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров’ю.

 7. Ризик інфікування при статевих контактах зменшується, якщо партнери використовують презерватив.

 8.. Тест на ВІЛ є конфіденційним і супроводжується тестовим консультуванням. Тестування на ВІЛ є безкоштовним.

 9. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах, кашель та чихання. А ось захворіти туберкульозом на фоні ослабленого імунітету можливо. І якщо лікування почато пізно, хвороба може закінчитися смертю.

 10. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ- інфекцією – це порушення прав людини.
В профілактиці ВІЛ/СНІДу основна мета – ваша поведінка, а також використання при потребі стерильного інструментарію, як в медичних закладах, так і в побуті (під час виконання манікюру, педикюру, татуювання, гоління, проколюванні вух, тощо).
Пам’ятайте, що більшість ВІЛ-інфікованих осіб одночасно хворіють вірусними гепатитами В і С. Бо шляхи зараження цими інфекціями одинакові. Тому і профілактика аналогічна.
Поінформованість про способи уникнення біди та захисту свого здоров’я – найкращий, і на сьогодні, єдиний захист від ВІЛ-інфікування та СНІДу.

За інформацією адміністрації КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Оріхівської міської ради

 П'ятниця, 29 Листопада 2019 09:00 | Переглядів: 176

Пошук

Анонси

Актуально

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

Перелік землевпорядних організацій в м. Оріхів

"Гаряча" телефонна лінія та електронна поштова скринька з питань запобігання корупції Оріхівськаої районної державної адміністрації

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Щодо введення в дію ЗУ Про житлово-комунальні послуги

Правила благоустрою міста Оріхова

Корисні посилання