Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Правова допомога

Безоплатна правова допомога

Прийміть вітання

Новини

14 листопада Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Тиха хвороба вбиває без болю.

Цукровий діабет (ЦД) – хронічне захворювання, що спричинене відносною або абсолютною інсуліновою недостатністю. Його ще називають неінфекційною епідемією XXI століття.

В сучасних умовах набуває стрімкого поширення серед усіх вікових груп. В Україні хворіють цукровим діабетом понад 1,3 млн.чол., із них більше 215 тис. потребують щоденних ін’єкцій інсуліну.

Припускається, що справжня поширеність цукрового діабету у 2-2,5 рази вища, що спонукає до активного виявлення пацієнтів з цією патологією.

Досить часто цукровий діабет вперше виявляють вже за наявності хронічних судинних ускладнень, зокрема змінами з боку зору, порушеннями роботи нирок, виразковими дефектами на нижніх кінцівках з подальшими ампутаціями, ураження серцево-судинної системи, що є причиною у 75% усіх випадків смерті серед пацієнтів цієї групи.

Як бачимо, цукровий діабет підступно підточує організм людини, яка й не підозрює в себе таку недугу. Тому раннє виявлення цукрового  діабету залишається надзвичайно серйозним  завданням. Кожна людина повинна 1 раз в рік робити аналіз крові на визначення цукру в крові. Дітям необхідно здавати аналіз крові на визначення цукру щоразу після перенесених інфекційних хворіб, таких як кір, краснуха, а також після перенесеного стресу, грипу, пневмонії.

Основними симптомами цукрового діабету є підвищена спрага, сухість в роті, часте сечовипускання, свербіж шкірних покровів, погіршення зору, швидка стомлюваність або постійна сонливість, помітна зміна ваги тіла, повільне загоєння ран.  При виявленні недуги на початкових  стадіях можливий своєчасний початок лікування, а воно в більшості випадків полягає в  дотриманні дієтичних рекомендацій і застосуванні  дозволених фізичних навантажень. Саме такі заходи сприятимуть підтриманню нормального рівня глюкози в крові, що дозволить запобігти розвитку ускладнень цукрового діабету.

Отже, для успішної діагностики, профілактики та лікування цукрового діабету необхідні спільні зусилля не тільки ендокринологів, діабетологів, а й лікарів суміжних спеціальностей, особливий тягар , щодо профілактики  та своєчасної  діагностики цукрового діабету, лягає на плечі сімейних лікарів, згідно змін реформування у сучасній  медицині України. І це в свою чергу дозволить знизити  ризик розвитку ускладнень хвороби, збільшити тривалість та покращити якість життя пацієнтів.

Бережіть себе і своїх рідних. Доброго усім здоров’я.

 

За інформацією КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Оріхівської міської радиЧетвер, 14 Листопада 2019 08:40 | Переглядів: 155

Пошук

Анонси

Актуально

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

Перелік землевпорядних організацій в м. Оріхів

"Гаряча" телефонна лінія та електронна поштова скринька з питань запобігання корупції Оріхівськаої районної державної адміністрації

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Щодо введення в дію ЗУ Про житлово-комунальні послуги

Правила благоустрою міста Оріхова

Корисні посилання