Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Правова допомога

Безоплатна правова допомога

Прийміть вітання

Новини

Поліомієліт – це актуально!

Найбільшою цінністю будь-якого суспільства є здоров’я. Людство постійно стикається з різними захворюваннями, деякі з яких можуть вести до летальних наслідків. Одне з них - це поліомієліт, який є висококонтагіозним вірусним захворюванням, що може викликати невиліковний параліч та призвести до смерті.
Основне джерело збудника поліомієліту – інфіковані люди (хворі чи вірусоносії). Хворі найбільш заразні в перші дні хвороби, коли вірус розмножується в носоглотці й виділяється в повітря при кашлі, чханні, під час розмови. У носовій частині глотки його можна виявити протягом семи-десяти днів. Основна маса збудника виділяється в навколишнє середовище з екскрементами кишок протягом чотирьох-семи тижнів і навіть місяців (до чотирьох місяців).
Висока частота здорового носійства і тривалість його створюють більшу епідеміологічну небезпеку порівняно з випадками, коли хворих виявляють та ізолюють.
Небезпечним залишається те, що зустрічається багато (99%) стертих форм захворювання, які сприймаються як кишковий грип. А от у тих, хто заразиться від цих хворих, може виникнути параліч. Крім того, у деяких вірусоносіїв узагалі немає ніяких симптомів, вони відчувають себе здоровими і при цьому виділяють небезпечний вірус у навколишнє середовище.
Для поліомієліту характерні два механізми передачі збудника: фекально-оральний та повітряно-крапельний. У перші дні захворювання чи вірусоносійства реалізується повітряно-крапельний шлях передачі. Проте основне значення в епідемічному процесі має фекально-оральний механізм передачі (вірус потрапляє в організм через рот і розмножується в кишківнику). Тривале виділення збудника з фекаліями, його висока концентрація в них і стійкість сприяють реалізації цього шляху. Забруднені ентеровірусами об’єкти навколишнього середовища (вода, харчові продукти, руки, предмети побуту, іграшки, одяг, постільна білизна) можуть стати чинниками передачі збудника. Поліовіруси можуть поширюватись через брудні руки, інфіковану воду. Механічним переносником збудника можуть бути мухи. До умов, що сприяють поширенню поліовірусів, відносять необлаштованість території, відсутність водопроводу, каналізації, скупченість населення, порушення санітарно-гігієнічних норм.
Клінічні прояви поліомієліту різноманітні. У понад 90% інфікованих інфекція протікає безсимптомно. Також виділяють непаралітичні ( без рухових порушень, у вигляді гострої респіраторної або гострої кишкової інфекції ) та паралітичні форми ( з ураженням мотонейронів клітин переднього рогу спиного мозку ).
Розвиток гострих в’ялих паралічів виникає від декількох годин до одного-п’яти днів. Частіше страждають проксимальні відділи кінцівок, уражаються м’язи ніг, рук, тулуба, відмічається зміна постави, швидкий розвиток атрофії м’язів. Бувають посмикування дрібних м’язів, судоми, тремтіння пальців рук, підвищена пітливість.
Щоб вчасно запідозрити поліомієліт, батькам треба звертати особливу увагу на поведінку дитини. Насторожувати має те, що дитина незвично тиха і загальмована. Мляво реагує на звернені до неї слова і весь час ніби дрімає. Найчастіше вражаються ноги, рідше руки, тулуб, шия. Можуть порушуватися ковтання, мова, дихання, серцева діяльність. Дитина починає говорити невиразно, поперхається при спробі пити або їсти, може перестати дихати. Ці форми бувають порівняно рідко, але вони дуже небезпечні для життя. Іноді уражається лицьовий нерв – у цьому випадку обличчя стає асиметричним.
Найбільший ризик зараження мають діти до п’яти років, які не щеплені проти цієї інфекції. З метою профілактики захворювання дітям необхідно робити профілактичні щеплення, які входять до Національного календаря щеплень. Календарем передбачена вакцинація дітей проти поліомієліту у віці двох місяців, чотирьох місяців, шести місяців, з наступною ревакцинацію у 18 місяців, шість років та 14 років. Перші два щепленя проводяться інактивованою поліовакциною, в подальшому – оральною вакциною.
Щеплення поліомієлітною вакциною – єдиний ефективний засіб для припинення розповсюдження поліовірусу.
Крім того, батькам дітей, які не вакциновані проти поліомієліту, не рекомендується брати їх із собою у подорож до країн, ендемічних по поліомієліту.
Велике значення в попередженні поліомієліту відіграє дотримання правил особистої гігієни. Слід частіше мити руки з милом. Вживати тільки кип’ячену або спеціальну воду для пиття (бутильовану). Свіжі овочі, фрукти, сухофрукти та зелень перед вживанням необхідно ретельно мити під проточною водою й ополіскувати кип’яченою або бутильованою водою.
У подорожах по інших країнах необхідно приймати їжу тільки у визначених пунктах харчування, де використовуються продукти гарантованої якості промислового виробництва. Пити лише бутильовану або кип’ячену воду, а напої й соки – промислового виробництва. Не можна купувати лід для охолодження напоїв і продукти у продавців вуличної торгівлі, вживати страви традиційної національної кухні, продукти з простроченим терміном зберігання, які не пройшли гарантовану технологічну обробку. Купатися туристам дозволяється лише в басейнах і спеціальних водоймах. При купанні у відкритих водоймах вода не повинна потрапляти в рот.
В приміщеннях регулярно проводити вологе прибирання, провітрювання.
Увага, шановні батьки! Не відмовляйтеся від планових щеплень проти поліомієліту. Памятайте! Щеплення – єдиний засіб профілактики від цієї важкої інфекції. Бережіть здоров’я своїх дітей.

 

 

За інформацією
ВП «Оріхівський МВДУ «ЗОЛЦ МОЗУ»Понеділок, 21 Жовтня 2019 15:35 | Переглядів: 116

Пошук

Анонси

Актуально

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

Перелік землевпорядних організацій в м. Оріхів

"Гаряча" телефонна лінія та електронна поштова скринька з питань запобігання корупції Оріхівськаої районної державної адміністрації

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Щодо введення в дію ЗУ Про житлово-комунальні послуги

Правила благоустрою міста Оріхова

Корисні посилання