Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Правова допомога

Безоплатна правова допомога

Прийміть вітання

Новини

Стихійна торгівля – потенціальна небезпека для споживачів

Стихійна торгівля продуктами харчування – загроза епідемічного добробуту населення. У жодній європейській країні не побачимо вуличних продавців крамом на тротуарах чи в інших не облаштованих для цього місцях. Проте на вулицях нашого міста існує несанкціонований збут м’ясних і молочних продуктів, риби, городини тощо. Попри те, що придбані з рук продукти харчування не відповідають санітарним нормам, люди часто ігнорують ці застереження, вважаючи, що такі продукти дешевші і свіжіші, від господаря, а не від перекупників, та й заощаджується час на відвідини ринку чи супермаркету.
Одним з пріоритетів виконавчого комітету Оріхівської міської ради є створення сприятливих умов для реалізації продовольчої продукції фермерами та населенням району, захист прав споживачів від ризиків придбання недоброякісної продукції, підтримка інтересів підприємців, які легально проваджують діяльність, сплачуючи обов’язкові податки та збори, ліквідація незаконної торгівлі.
З метою вирішення вищезгаданих питань працівниками відділу бюджетних відносин та відділу житлово-комунального господарства та благоустрою виконавчого комітету Оріхівської міської ради та при взаємодії з представниками Пологівського відділення поліції ГУНП в Запорізькій області, Оріхівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області на постійній основі проводяться перевірки з ліквідації незаконної торгівлі.
Так, у 1 кварталі поточного року проводилися рейди в м. Оріхів по вулицях Гоголя, Покровській та біля магазину «Київстар», а також щоп’ятниці перевірялися суб’єкти торгівлі на щотижневому ярмарку на площі Покровській.
В ході перевірок проводилась роз’яснювальна робота серед учасників торгівлі відносно можливості реалізації продукції на ринках та ярмарках, або у визначених для здійснення виносної/виїзної торгівлі на території об’єктів благоустрою міста Оріхів (згідно схем, які затверджено рішенням виконавчого комітету Оріхівської міської ради від 17.08.2017 № 87).
На 2 осіб, які вчасно не відреагували на попередження про незаконність торгівлі в невстановлених місцях, 26.03.2018 представником Пологівського відділення поліції ГУНП в Запорізькій області було складено протоколи про адміністративне правопорушення. Щодо двох осіб, які проводили торгівлю на ярмарку без відповідних документів, було складено акт ветеринарно-санітарного контролю.
Рейди та перевірки вищезазначеними працівниками відповідних структур проводяться на систематичній основі, тож попереджаємо суб’єктів підприємницької діяльності та населення, що за порушення законодавства в сфері торгівлі вас буде притягнуто до відповідальності, аж до вилучення товару.
Стихійна торгівля – потенційна небезпека для споживача. Продукти харчування, які безконтрольно реалізують несумлінні приватні особи з рук не пройшли лабораторний контроль, не мають відповідного маркування, не упаковані належним чином. Отже, їх споживання може спричинити небезпечні гострі кишкові інфекції. Позиватися ж до суду за шкоду, заподіяну здоров’ю, підстав не буде – відповідача немає. Найефективніший спосіб боротьби зі стихійною торгівлею – не купувати продуктів харчування у невстановлених місцях.
Ще одним негативним фактором незаконної торгівлі є засміченість міста та загромадженість пішохідних доріжок.
Враховуючи зазначене, звертаємося до містян та мешканців району, давайте разом дбати про своє здоров’я та красу нашого міста. Адже коли не буде попиту на продукцію стихійних ринків, при небайдужій поведінці населення до порушників громадського порядку, наше з вами життя буде ставати дедалі комфортнішим.

За інформацією відділу бюджетних відносин
виконавчого комітету Оріхівської міської радиСереда, 18 Квітня 2018 16:10 | Переглядів: 469

Пошук

Актуально

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

Перелік землевпорядних організацій в м. Оріхів

"Гаряча" телефонна лінія та електронна поштова скринька з питань запобігання корупції Оріхівськаої районної державної адміністрації

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Щодо введення в дію ЗУ Про житлово-комунальні послуги

Правила благоустрою міста Оріхова

Корисні посилання