Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Правова допомога

Безоплатна правова допомога

Прийміть вітання

Новини

Чилі кон карне замість котлет

«Турбота про здоров’я-це найважливіша праця вчителя.
Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їх духовне життя,
світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили.»

В.О.Сухомлинський

        З 1 січня харчування дітей у загальноосвітніх школах має радикально змінитися: стати кориснішим і більш різноманітним, відповідно до нових норм і вимог, закріплених березневою постановою Кабінету міністрів.
Недостатня кількість поживних речовин в дитячому віці негативно позначається на показниках фізичного розвитку, захворюваності, успішності, сприяє прояву обмінних порушень і хронічної патології. Найважливішою умовою для підтримки здоров’я, високої працездатності і витривалості людини є повноцінне і правильне живлення.
Саме правильне харчування в закладі освіти є основою реформи харчування 2021-2022 навчального роках.
12.01.2022 року відбулося засідання адміністрації Комунального закладу "Опорний заклад загальної середньої освіти "Сузір'я" Оріхівської міської ради Кудіної Н.С. разом з завідуючими філій Оріхівська філія № 5 КЗ "Опорний заклад загальної середньої освіти "Сузір'я" Оріхівської міської ради Денисенко С.М., Новоданилівська філія КЗ "Опорний заклад загальної середньої освіти "Сузір'я" Оріхівської міської ради Бурдейною О.В., Новопавлівська філія КЗ "Опорний заклад загальної середньої освіти "Сузір'я" Оріхівcької міської ради Шкодою Н.І. та за присутності начальника відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Оріхівської міської ради Прищенко Т.К ., на якому вирішувалось організація харчування в опорному закладі та філіях, які знаходяться в сільській місцевості відповідно до постанову Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 № 305 «Про затвердження норм та порядку харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».
На засіданні було узгоджено сезонне чотиритижневе меню, яке буде подане на затвердження до Оріхівськог районного упраління Головного управління держпродспоживслужби в Запорізькій області.
Також внесені пропозиції щодо харчуванняї дітей віддалених малокомплектних філій. Ці пропозиції прийняті до уваги та потребують подальшого вирішення, адже організація харчування має гарантувати дотримання вимог санітарного законодавства, безпечність і якість продуктів. Безпосередньо за організацію харчування дітей у закладах освіти відповідають засновники та керівники цих закладів. Про це йдеться в статті 20 Закону України«Про повну загальну середню освіту». До організації харчування також залучені й інші учасники, зокрема підприємства, які постачають продукти або готові страви.
Безоплатне харчування учнів окремих категорій, визначених статтею 56 Закону України «Про освіту», має забезпечити саме засновник закладу освіти за кошти бюджету. Він має встановити та щороку переглядати вартість харчування, враховуючи норми й кількість необхідних дітям прийомів їжі, і передбачити у своєму бюджеті відповідні кошти на це.
Відповідно до рішення сесії від 23.12.2021 №10 «Про організацію харчування в комунальних закладах загальної середньої освіти Оріхівської міської ради у 2022 році» вартість одноразового безоплатного харчування становитиме 25 грн. для дітей пільгових категорій. Дозволено здійснювати харчування здобувачів освіти, які не підлягають безоплатному, за рахунок батьківських коштів. На засіданні розглядалися варіанти меню для надання платних послуг, обговорювався асортимент буфетної продукції яку можна буде реалізовувати в шкільних буфетах.
Мета засідання не просто змінити шкільне меню, а навчити дітей корисному харчуванню, якщо це вдасться з нинішніми школярами – виросте покоління здорових і свідомих людей.
Це, звичайно, не робиться за день, чи навіть за рік, та хтось має розпочати.
Давайте зробимо це разом, батьки!

 Четвер, 13 Січня 2022 14:24 | Переглядів: 314 | Поділитися

Пошук

Анонси

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ОРІХІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

 
 
 
 
 

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Інформація щодо відсторонення від посадових обов'язків осіб, що не дотримуються вимог обов'язквої вакцинації проти COVID-19

Звіт депутата Запорізької обласної ради Лепетченко Алевтини Миколаївни за 2021 рік

Корисні посилання