Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Правова допомога

Безоплатна правова допомога

Прийміть вітання

Новини

ВПРОВАДЖЕННЯ РЕФОРМИ ХАРЧУВАННЯ


Ми живемо не для того, щоб їсти,
а їмо для того, щоб жити.
(Сократ)

Ковбасним виробам та цукру – ні. М’ясу, овочам та фруктам – так.
Із січня нового року стартує реформа харчування в закладах освіти, тепер їжа має бути не тільки корисною, але й різноманітною та смачною. З цього твердження розпочалася реформа харчування в закладах освіти, яка триває в Україні.
Організація освітнього процесу повинна бути направлена на створення найбільш сприятливих умов перебування дітей в закладах освіти, тому питання організації харчування дітей сьогодні залишається одним із найактуальніших.
Чи готові освітяни до нових стандартів харчування? Що важливого зроблено для його впровадження? Чим тепер харчуватимуться учні та як самі діти оцінюють нові страви у меню?
З 1 січня 2021 року набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я від 25 вересня 2020 року № 2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти».
24 березня 2021 року Уряд прийняв постанову № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».
Що нового у нормах харчування? Це: обмежена кількість солі та цукру, жирів рослинного і тваринного походження, а також, соків. Ковбасні вироби, сосиски, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби – не включено до норм, зменшено норми споживання хліба, він повинен бути лише з цільнозернового борошна.
Натомість, збільшена кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.
Заклади освітим Оріхівської ОТГ не є виключенням і також, впродовж тривалого часу, працюють над впроваджекнням нового харчування в своїх їдальнях. Відділом освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Оріхівської міської ради було організовано і проведено наради з керівниками закладів освіти, на яких презентували принципові зміни, що запроваджує реформа харчування в закладах освіти, вивчалися номативні документи щодо впровадження нових норм харчування. Так, 11.01.2022 року, у відділі освіти відбулася чергова нарада за присутністю заступника міського голови з питань діяльності викронавчих органів, Середи С.В., начальника відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Оріхівської міської ради , Прищенко Т.К.,керівників закладів дошкільної освіти, на якій погоджено єдине чотиритижневе сезонне меню для всіх дошкільнят, яке протягом грудня 2021 року вже частково впроваджувалося в меню дошкільних закладів. Проводився моніторинг постачальників продуктів та цінової політики з метою централізованої закупівлі. Фахівцем з публічних закупівель відділу освіти, молоді та спорту надані роз’яснення керівникам з підготовки тендерної документації, рекомендації з укладання й виконання договорів про закупівлю товарів і послуг у сфері організації харчування у закладах освіти.
«Дуже важко знайти постачальників для малокомплектних відокремлених територіальних груп, які знаходяться на території сіл Оріхівської громади. Потрібно знати, які замовити продукти. А вони мають обмежений термін зберігання. Довезти їх щоденно до кожного закладу освіти в селі практично нереально. Часто постачальники неохоче йдуть на процедуру закупівель. Чим менший обсяг продукції потрібно завезти, тим більші затрати постачальника»- зазначила директор КЗДО «Чебурашка» Авдєєва Т.М.
Всім керівникам освітніх закладів доведено до відома про функціонування інформаційної платформи для здорового харчування «Знаїмо».
Суспільство потрібно підготувати до змін у меню. Харчові звички формувалися в більшості сімей десятиліттями, тож змінити їх раптово не вдасться. Нові страви чимало дітей не зможуть сприйняти, кажуть експерти, оскільки у їхніх родинах харчуються без огляду на збалансоване й низькокалорійне харчування.
Ми повинні поступово закладати й виховувати розуміння здорового харчування. Потрібно пояснювати про шкідливість надмірного споживання цукру, субпродуктів тощо. Освіта має долучатися до виховання тренду здорової їжі. Попервах нові страви будуть не всім подобатися, але поступово треба змінювати харчові звички.

За інформацією відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Оріхівської міської радиСереда, 12 Січня 2022 16:05 | Переглядів: 302 | Поділитися

Пошук

Анонси

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ОРІХІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

 
 
 
 
 

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Інформація щодо відсторонення від посадових обов'язків осіб, що не дотримуються вимог обов'язквої вакцинації проти COVID-19

Звіт депутата Запорізької обласної ради Лепетченко Алевтини Миколаївни за 2021 рік

Корисні посилання