Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Правова допомога

Безоплатна правова допомога

Прийміть вітання

Новини

В музеї діє виставка до 88-х роковин Голодомору в України

Щорічно, кожної четвертої суботи листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Цього року цей день припадає на 27 листопада.
У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921 – 1923 років, 1932 – 1933 років, 1946 – 1947 років. Наймасштабніший і найстрашніший був Голодомор 1932 – 1933 років, який забрав життя від 7 до 10 мільйонів українців.
Це був штучний голод, спрямований в основному проти українських селян, які не хотіли віддавати свою худобу та майно і йти у колгоспи. За свідченнями очевидців у 1932-33 роках в Україні був непоганий врожай. Елеватори ледь вміщували привезене зерно, в портах не встигали вантажити зерно на кораблі, щоб відправити його за кордон. А в цей час люди пухли від голоду, вимирали не тільки родини, а й цілі села.
На знак вшанування пам’яті жертв голодоморів в Оріхівському краєзнавчому музеї за сприяння міського голови Анатолія Хворостянова оформлена тематична виставка «Запали свічку пам’яті»». На виставці представлені плакати, книги, журнали, газети, копії розсекречених архівних матеріалів.
Досвідчені працівники музею ознайомлять вас з фактами подій голодомору 1932-33 років, як в Україні в цілому, так і на Оріхівщині. Ви дізнаєтеся подробиці так званої «Оріхівської справи», як відбувався суд над керівниками Оріхівського району, які, щоб припинити голодну смерть, насмілилися чинити опір політиці Сталіна щодо непосильних планів хлібозаготівель.
Також ви зможете погортати архівні документи щодо свідчень наших земляків, наприклад жахливі спогади Проценко Варвари Іванівни, жительки с. Копані: «Я бачила як вмирала Чесняк Євдокія, 1920 р.н. – дівчина лежала пухла від голоду і все кричала, що хоче їсти, а до вечора, скрутившись у рівчаку вмерла. Суптеля Марія йшла в Оріхів і по дорозі вмер її син, його поховали в лісосмузі, а сама вона поїхала в Пологи і там померла».
Шановні мешканці Оріхівської громади. Запрошуємо вас до музею на виставку, а також долучитися 27 листопада о 16.00 до Всеукраїнської акції «Запали свічку» в рамках якої усі охочі у вікні своєї оселі запалюють свічку на знак вшанування пам’яті мільйонів безневинних жертв голодомору, які помирали мученицькою смертю.
За інформацією відділу культури, туризму
та охорони культурної спадщини

 Середа, 24 Листопада 2021 14:57 | Переглядів: 130 | Поділитися

Пошук

Анонси

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ОРІХІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

 
 
 
 
 

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Інформація щодо відсторонення від посадових обов'язків осіб, що не дотримуються вимог обов'язквої вакцинації проти COVID-19

Корисні посилання