Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Я маю право!

Банер - Я маю право!

Оголошення

До уваги мешканців багатоквартирних будинків громади!

У відповідності до Закону України від 09.11.2017 року № 2189 «Про житлово-комунальні послуги», який введений  в дію з 01 травня 2019року, мешканці кожного багатоквартирного будинку повинні обрати форму управління будинком. Адже саме співвласники повинні нести відповідальність за стан свого будинку та його майбутнє.

      За ст. 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» управління багатоквартирним будинком здійснюють його співвласники. Форму цього управління обирають самі співвласники на загальних зборах. Передбачено наступні форми управління будинку:

  1. Управління співвласниками (самостійно) - тобто всі питання, які виникають під час експлуатації будинку, його ремонту, прибирання прибудинкової території, величину тарифу та інше  вирішуються спільно всіма мешканцями будинку.
  2. Управління управителем (керуюча компанія) - фізична особа-підприємець або приватна фірма. Є прибутковою організацією. Всі питання, які виникають під час експлуатації будинку та прибудинкової території вирішуються Управителем на підставі договору із співвласниками цього будинку. Основна функція управителя – забезпечити належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб, належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території. Ціну на послуги з управління визначатимуть мешканці разом з управителем на етапі укладання договору. За утримання будинку мешканцям доведеться платити більше, оскільки туди увійде і зарплата управителя та кошти на капітальний ремонт вашого будинку. Кошти на проведення капітального ремонту будинку з місцевого бюджету не виділяються.
  3. Створення ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) – є юридичною особою, створеною власниками квартир у відповідності до Закону України  «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» для утримання і використання спільного майна. Для ухвалення такого рішення необхідно щоб «за» було понад 50% голосів співвласників будинку. ОСББ – неприбуткова організація.

 Покрокова інструкція створення ОСББ:

- створення ініціативної групи (не менше 3-х власників квартир);

- формування реєстру власників квартир;

- підготовка Статуту ОСББ;

- проведення установчих зборів (сповістити про дату, час і місце всіх співвласників), на яких вирішується питання про створення ОСББ, затвердження Статуту, обрання голови об'єднання. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше 50% співвласників вашого будинку;

- реєстрація ОСББ та затвердження його назви – безкоштовна, в центрі надання адміністративних послуг.

 ПЕРЕВАГИ ОСББ:

1.Члени ОСББ самостійно визначають порядок обслуговування будинку і формують тарифи.

2.Прибудинкова територія, передана на баланс об’єднання, може бути  благоустроєна на власний розсуд в залежності від його потреб.

3.Допоміжні приміщення, фасадні частини будинку (під рекламу) та інше спільне майно будинку може бути здано в оренду, що буде джерелом доходу ОСББ. Джерелами доходу об’єднання також можуть бути субсидії та пільги, кредитні і позикові кошти, внески і платежі співвласників, добровільні майнові (грошові) внески фізичних і юридичних осіб та інше.

4.При необхідності проведення капітального ремонту фасаду будинку, даху, внутрішньо будинкових мереж водопостачання, водовідведення орган місцевого самоврядування (Оріхівська міська рада) виділяє кошти на проведення цих робіт відповідно до Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків  на території ОТГ Оріхівської міської ради  на 2018-2020 роки.

5.ОСББ може брати участь у державних та місцевих програмах фінансування, втілювати проекти з термомодернізації.

6.На витрати оплати праці обслуговуючого персоналу в ОСББ не нараховують ПДВ, що може зменшити тариф квартплати (розмір внесків).

           В разі не обрання форми управління будинком до 01 листопада 2019 року виконавчий комітет Оріхівської міської ради оголосить конкурс про призначення управителя відповідно до чинного законодавства. 

      Враховуючи вище викладене, шановні мешканці багатоквартирних житлових будинків, звертаємося до Вас з переконливим проханням терміново  визначитися з формою управління будинку у  місячний термін -  створити ОСББ, обрати управителя або перейти на форму самозабезпечення.

         Про своє рішення прохаємо повідомити  виконавчий комітет Оріхівської міської ради до 01 листопада 2019 року  - надати протокол зборів мешканців будинку з зазначенням форми управління.

 

За інформацією можна звертатись:

-  відділ житлово-комунального господарства та благоустрою виконавчого комітету Оріхівської міської (к.т. 44747), КП «Житлосервіс» Оріхівської міської ради (к.т. 44401), КП«Нестерянський комунальник» Оріхівської міської ради (к.т. 49236),

Вівторок, 01 Жовтня 2019 14:09 | Переглядів: 248

Пошук

Актуально

Корисна інформація

Матеріали проєкту Генерального плану м. Оріхів для громадського обговорення

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

Перелік землевпорядних організацій в м. Оріхів

"Гаряча" телефонна лінія та електронна поштова скринька з питань запобігання корупції Оріхівськаої районної державної адміністрації

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Щодо введення в дію ЗУ Про житлово-комунальні послуги

Корисні посилання