Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Я маю право!

Банер - Я маю право!

Новини

Відбулась нарада в заступника міського голови

29 серпня в кабінеті заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Салогуба О.В. відбулась нарада з питання перевірки вентиляційних каналів квартир в житлових багатоповерхових будинках. Участь в нараді взяли головний інженер Маряхін О.І. та майстер Лисенко С.В. Оріхівського відділення ПАТ «Запоріжгаз», начальник КП «Житлосервіс» Намлієва О.В., начальник відділу житлово-комунального господарства, благоустрою та земельних відносин виконавчого комітету Бут С.М., ФОП Кравцов І.В.
Дане питання розглядалось в зв’язку з численними скаргами жителів міста на якість проведення таких робіт.
Учасниками наради були надані роз’яснення. Головний інженер Оріхівського відділення ПАТ «Запоріжгаз» Маряхін О.І. повідомив, що відповідно до п.6.1. «Правил безпеки систем газопостачання» безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватись спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт.
Димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, - не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, - два рази на рік (навесні і восени) (п.6.8. «Правил безпеки систем газопостачання»). Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік.
ФОП Кравцов І.В. доповнив, що перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків оформляються актом, один примірник якого передається газорозподільному підприємству. Строк зберігання актів - 12 місяців.
При перевірці димових і вентиляційних каналів визначають:
- відповідність конструкції і використаних матеріалів вимогам проектної документації;
- прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність тяги);
- герметичність;
- відокремленість;
- наявність і справність протипожежних розсічок від горючих конструкцій;
- наявність поблизу оголовків встановлених приладів, обладнання у зоні вітрового підпору, що заважає належному повітрообміну;
- справність та правильність розташування оголовку димоходу відносно даху і розташованих поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору;
- відсутність сажі і смоли - на внутрішніх поверхнях і тріщин - на зовнішніх.
Вентиляційні канали газифікованих приміщень повинні відповідати вимогам ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення" та ДБН В.2.5-67:2013 "Опалення, вентиляція та кондиціонування".
Керівник КП «Житлосервіс» Намлієва О.В. зазначила, що згідно Правил безпеки систем газопостачання відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на керівників житлово-експлуатаційних організацій, у житлових кооперативах - на голову, у приватних будинках - на власників. Щоб акти перевірки були своєчасно надані до газового господарства також дбає власник. Якщо власник будинку ЖЕК - він самостійно організовує і виконує роботу власними силами, якщо має на це ліцензію та за умови, якщо ця послуга включена до тарифу, або залучає сторонні організації. Порядок оплати визначає також ЖЕК. Якщо будинок має іншу форму власності (ОСББ, ЖЕП, ЖБК тощо) цим питанням займається голова об’єднання співвласників будинку.
Оскільки обслуговування димовентиляційних каналів (перевірка і прочищення) не включено до тарифу на утримання будинків, то КП Житлосервіс укладено договір від 07.06.2017 року №17 з ФОП Кравцов І.В., згідно якого ФОП Кравцов І.В. здійснює послуги з перевірки вентиляційних каналів.
Роботи здійснюються згідно графіку розробленого КП «Житлосервіс» та погоджено з управлянням газового господарства. Плата за ці послуги здійснюється одноразово у розмірі 40 грн, відповідно до калькуляції наданої ФОП Кравцов І.В.
З метою зняття соціальної напруги в місті, в ході наради доручено КП «Житлосервіс» провести роз’яснювальну роботу серед населення та провести збори за участі учасників наради та жителів будинку №115 по вулиці Академіка Вернадського 4 вересня 2017 року о17:30 год.Четвер, 31 Серпня 2017 13:37 | Переглядів: 327

Пошук

Анонси

Актуально

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

Перелік землевпорядних організацій в м. Оріхів

"Гаряча" телефонна лінія та електронна поштова скринька з питань запобігання корупції Оріхівськаої районної державної адміністрації

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Щодо введення в дію ЗУ Про житлово-комунальні послуги

Корисні посилання