Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Я маю право!

Банер - Я маю право!

Новини

Копані – колиска роду

Підвечір 14 серпня у Копанях панувала святкова атмосфера. На прибудинковій території сільського клубу-філіалу було людно і гамірно. Копанівці запросили гостей до себе на святкування 168 – ї річниці утворення свого рідного села. Такий захід у Копанях відбувається щорічно, але кожного разу має різну тему. Цьогорічний День села приурочений до 100-річчя видатної і славетної землячки Академіка Любові Трохимівни Малої.
Першим, як годиться, до усіх присутніх звернувся господар громади, міський голова С.М.Герасименко. Він був щедрим на добрі слова в адресу копанівців, на гарні новини та подарунки. Крім слів привітання зі святом, міський голова повідомив приємні новини для копанівців, це - придбання такої довгоочікуваної водонапірної башти та про роботи з освітлення вулиць нашого села, які розпочнуться найближчим часом. Уже традиційно, на день села, ми вітаємо наймолодшого жителя. В цьому році наймолодший мешканець – Шишонок Кіріл. Міський голова привітав маму та вручив подарунок для дитини. Подяку виконавчого комітету міської ради та подарунок отримала фельдшер Копанівського фельдшерського пункту Людмила Охріменко. Грамоту Запорізької обласної ради Сергій Михайлович вручив голові фермерського господарства «Грація» Володимиру Мовчану. Для вокального колективу «Світанок» Копанівського сільського клубу-філіалу, який в цьому році відзначив свій п’ятирічний ювілей творчої діяльності, міський голова подарував Сертифікат на суму 20 000 гривень для придбання сценічного взуття.
Продовжив привітальні звернення до Дня села староста Копанів Жильцов Віктор Іванович. Коротко, але змістовно він подякував усім небайдужим мешканцям села, які активно допомагають покращити в селі добробут та впорядкувати територію. В номінації «Обдарована дитина» він відзначив та нагородив подарунком юну мешканку села Вероніку Назарчук.
Поздоровлення з Днем села копанівці отримали і від першого заступника голови Оріхівської районної державної адміністрації, депутата міської ради Мандрич С.М. Уже декілька років поспіль, на день села Світлана Миколаївна відзначає подарунками майбутніх першокласників. В цьому навчальному році з Копанів до школи піде один школярик – Кравченко Максім.
Цікава і змістовна частина заходу була за участі голови Оріхівської районної ради та ветеранської організації. Каріна Василівна Дудніченко щиро привітала усіх жителів села зі святом, подякувала за вшанування пам’яті про видатну землячку Любов Трохимівну Малу, відмітила активну життєву позицію голови первинної ветеранської організації Анатолія Петровича Тесленка. За вагомий особистий внесок у збереженні історичної спадщини села, активну суспільно-громадську діяльність, а також з нагоди 100-річчя від дня народження Академіка Малої Любові Трохимівни та 168-ї річниці утворення села Копані Каріна Василівна нагородила А.П. Тесленка Грамотою районної ради. А далі відбулась теж уже традиційна церемонія вітання ювілярів третього кварталу, до якої запросили голову районної ветеранської організації Івана Михайловича Ревуцького. Ювіляри Лемешко В.С., Назарчук М.С. та наймолодший 60-літній ювіляр Ковалевський Ю.О. отримали подарунки і квіти. А ще Іван Михайлович висловив щирі і теплі побажання усім мешканцям села старшого покоління. Анатолій Петрович, в свою чергу розповів, як з нагоди святкування Дня села, вони із старостою відвідали вдома учасників війни, найстарших жительок села Демидьонок Л.К. та Милиньку Л.К. подарували їм теплі ковдри, які придбав для них та передав наший земляк Онищенко Олександр Григорович. Самотні жінки - ветерани щиро дякували за подарунки, увагу до них та можливість поспілкуватися.
Приємним і неочікуваним моментом на святі став виступ Скрябіна Богдана, уповноваженої особи народного депутата України Яцик Юлії, який теж приїхав не с порожніми руками, а з подарунком у вигляді сертифікату на суму 10000 гривень на придбання ноутбуку для сільського клубу-філіалу.
По завершенню привітальних виступів гостей нашого свята, ведуча Світлана Бойко зачитала пізнавальний та зворушливий текст, тим самим повернула усіх присутніх до головної теми цьогорічного свята та вразила величиною світового визнання нашої землячки: «…Здорове серце – це життя і довголіття. Вся багатюща гамма людських почуттів проходить крізь серце. Спить мозок, а серце працює. Безупинно, без відпочинку. На сторожі безперебійного, ритмічного і чіткого биття людських сердець стоять лікарі. Таким вартовим здорових сердець була наша славетна землячка, видатний вчений, талановитий лікар-кардіолог зі світовим ім’ям Любов Трохимівна Мала. Все своє життя вона присвятила медицині, науці і людям. Один лише перелік звань та винагород, яких удостоєна Любов Трохимівна, переконливо свідчить про важку наполегливу щоденну роботу лікаря, самовіддане служіння науці, доблесні бойові подвиги та про велику користь і вагомий внесок, який зроблено нею в ім’я медицини і для людей.
Любов Трохимівна Мала нагороджена Державною премією СРСР, преміями ім. С.В.Вавілова, ім.М.Д.Стражеска, ім. Шатілова та Академічною премією з клінічної медицини, посмертно нагороджена Державною премією України в галузі науки і техніки. Вона - Кавалер орденів: «Золотая звезда», Держави, Ярослава Мудрого V ступеня, Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, Вітчизняної війни ІІ ступеня, Трудового Червоного Прапора. Академік Любов Трохимівна Мала - Герой Соціалістичної Праці, Герой України.
Незважаючи на всесвітню славу і міжнародне визнання, Любов Трохимівна завжди з любов’ю і особливою ніжністю ставилась до своєї маленької батьківщини, до свого рідного села. Завжди скромна, проста, емоційно відкрита та відверта у спілкуванні, вона ніколи не відмовляла землякам у допомозі. 2019 рік – це сторіччя від дня народження Любові Трохимівни Малої. Для відзначення цієї дати, в знак поваги та з метою збереження пам’яті про свою видатну землячку навесні цього року копанівці висадили алею з молодих берізок, а до Дня села підготували стенд про тісний зв'язок між людиною світової величини та її маленькою батьківщиною». А далі Данііл Кравченко, як житель вулиці Академіка Малої, прочитав вірш про своє село і чим воно славне, а Вероніка Назарчук подарувала усім пісню про батьківщину та мир. Діти-переможці конкурсу «Малюнок на асфальті» отримали подарункові набори від міської ради, які вручила Їм завідувач сільським клубом-філіалом депутат міської ради Світлана Кравченко.
В кінці урочистої частини присутніх пригостили шматочками короваю, а ведуча Шрамко Вікторія запросила на концертну програму за участі народного вокального колективу «Червона калина» палацу культури «Зоряний». Артисти приїхали із села Запоріжжя Токмацького району, а в подарунок привезли ікону Святого Миколая Чудотворця. Це символічний подарунок, бо саме Миколай Чудотворець є святим покровителем нашого села. Час концерту та частування гостей мисливською шурпою і козацьким кулішем сплинув дуже швидко. І ведуча вже оголошує наступну частину свята, яку найбільше чекала молодь – це ігри-конкурси, розіграш лотереї та дискотека. Незабула ведуча подякувати усіх, хто долучився до організації і проведення чудового родинного свята День села.
Відшуміло, відгриміло свято, але залишилися теплі спогади на душі від щедрих подарунків, приємних зустрічей, теплих обіймів, доброго спілкування, щирих побажань та очікування наступного свята.
Тож нехай частіше лунають пісні у нашому селі на радість, щастя і добро.

За інформацією старости
Копанівського старостинського округу

 



Четвер, 15 Серпня 2019 16:42 | Переглядів: 302

Пошук

Актуально

Оголошення

Корисна інформація

Матеріали проєкту Генерального плану м. Оріхів для громадського обговорення

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

Перелік землевпорядних організацій в м. Оріхів

"Гаряча" телефонна лінія та електронна поштова скринька з питань запобігання корупції Оріхівськаої районної державної адміністрації

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Щодо введення в дію ЗУ Про житлово-комунальні послуги

Корисні посилання