Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Електронні сервіси

Я маю право!

Банер - Я маю право!

Новини

Продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім – порушення норм законодавства України

Виконавчий комітет Оріхівської міської ради звертається до суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. 

Законодавством України заборонено продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» - далі Закон).
Також, цією статтею визначено, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.
У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.
Відповідальність за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років передбачена Законом та Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі – КпАП).
Так, згідно зі статтями 15, 17 Закону до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу - 6800 гривень та анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
Відповідно статті 156 КпАП до працівника підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування застосовується штраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 510 грн. до 1700 грн.).
Водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.
Однак це, нажаль, не стимулює деяких суб’єктів господарювання міста та інших населених пунктів на дотримання зазначених норм законодавства.
Тому звертаємося до мешканців міста та об’єднаної територіальної громади: якщо Ви стали свідком продажу чи купівлі неповнолітнім цигарок або алкоголю, зупинить і продавця, і дитину. Повідомте про такий факт правоохоронним органам або міській раді.
З метою посилення боротьби з цим ганебним явищем виконавчим комітетом Оріхівської міської ради було прийнято рішення від 19.07.2018 № 562 «Про встановлення графіку роботи об’єктів торгівлі та закладів громадського харчування на території Об’єднаної територіальної громади Оріхівської міської ради», яким визначено обмеження реалізації алкогольних напоїв та інші заходи щодо організації роботи підприємств торгівлі та ресторанного господарства направлені на упорядкування та оптимізацію роботи цих закладів (додається для ознайомлення та виконання).

Тож шановні підприємці! Неухильно дотримуйтесь чинного законодавства,
адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління.

 

За інформацією відділу бюджетних відносин
виконавчого комітету Оріхівської міської ради

 Рішення виконавчого комітету від 19.07.2018 №562 "Про встановлення графіку роботи об’єктів торгівлі та закладів громадського харчування на території Об’єднаної територіальної громади Оріхівської міської ради"

Вівторок, 08 Січня 2019 13:19 | Переглядів: 371

Пошук

Актуально

Оголошення

Корисна інформація

Investment overview of Orikhiv united territorial community /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

Перелік землевпорядних організацій в м. Оріхів

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Щодо введення в дію ЗУ Про житлово-комунальні послуги

Корисні посилання