Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Електронні петиції

Я маю право!

Банер - Я маю право!

Новини

Дифтерія в Запорізькій області

В Запорізькій області, як і в цілому по Україні, останнім часом ускладнилась епідситуація щодо захворюваності на дифтерію. Перші випадки захворювань в Україні почали реєструватися з серпня поточного року (7 випадків в Луганській, Київській та Тернопільській областях) та продовжують реєструватися до цього часу. В жовтні поточного року в Запорізькій області вперше за останні 17 років зареєстровано 2 випадки дифтерії (мешканка Мелітопольського району 56 років та мешканка м. Запоріжжя 46 років).У першому випадку хвора щеплена, але не отримала чергового щеплення в квітні поточного року, в другому випадку хвора нещеплена. В Оріхівському районі останні випадки захворювання на дифтерію (2 випадки) серед дітей були зареєстровані в 1998 році.     

Дифтерія –гостре інфекційне захворювання, що викликається  дифтерійним збудником, передача якого здійснюється повітряно-крапельним шляхом від хворого (при розмові, чханні, кашлі). Але можна заразитися і від здорового  бактеріоносія, який становить особливу епідемічну небезпеку. Дифтерією хворіють як діти, так і дорослі. Останнім часом, в зв’язку з послабленням імунітету, випадки дифтерії серед дорослих зустрічаються все частіше.

 Бактерія дифтерії стійка у навколишньому середовищі. Тривало зберігається на предметах ужитку, іграшках, книгах. Через слизову оболонку носоглотки, гортані, мигдаликів, кон’юнктиви очей, пошкоджені шкірні покриви мікроби проникають в організм.

Хвора людина  заразна весь період захворювання. Розмножуючись, дифтерійна паличка виділяє токсин, який уражує  серцево-судинну систему, надниркові залози, периферичну нервову систему. Ускладнення дифтерії можуть полягати в міокардитах, порушенні функції нервової системи, що проявляється паралічами області м’якого неба, м’язів шиї, дихальних шляхів, голосових зв’язок, кінцівок.

При дифтерії спостерігається біль у горлі під час ковтання, головний біль, блідість шкіри, зниження апетиту, загальна слабкість (як при звичайній ангіні); підвищення температури тіла уже у перші дні до 37,5-39°С; запалення, переважно в області носоглотки та ротоглотки, у вигляді фібрінових плівок (білого нальоту). При дифтерії гортані (дифтерійний круп) різко ускладнюється дихання аж до цілковитої його зупинки.

Масова планова активна імунізація населення належить до основних профілактичних заходів при дифтерії. Тому необхідно вчасно з’являтись на проведення таких щеплень, це дасть змогу запобігти захворюванню!

Профілактична імунізація проти дифтерії, правця та кашлюку здійснюється з 2-х місяців життя (перше щеплення), у 4 місяці (друге щеплення) та у 6 місяців (третє щеплення). Першу ревакцинацію проводять через 1 рік після 3-го щеплення (у 1,5 роки), другу і третю ревакцинацію – у 6-ть та 16-ть років відповідно. Далі ревакцинацію дорослих проводять кожні 10-ть років.   

В Оріхівському КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» на цей час в наявності більше 3000 доз дифтерійно-правцевого анатоксину  для щеплення дорослого населення. Всім нещепленим дорослим та тим, у кого після останнього чергового щеплення проти дифтерії та правця пройшло більше 10-ти років, необхідно звернутись до сімейного лікаря для отримання щеплення. Це допоможе запобігти введенню протиправцевої сироватки при травмах та опіках, при введенні якої можуть виникнути тяжкі ускладнення (анафілактичний шок та інше).

На початку 2019 року в Оріхівський район будуть поставки вакцин Пентаксим та Інфанрікс для проведення щеплення проти дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту (інактивована) та гемофільної інфекції.

Шановні батьки! Ми усі прагнемо, щоб наші діти росли здоровими. На жаль, імунна система дитини ще нерозвинена, тому потрібно допомагати їй протистояти багатьом інфекціям, в тому числі і дифтерії. Пам’ятайте! Тільки своєчасне щеплення захистить Вас і ваших дітей від хвороб! І навіть якщо щеплена людина захворіє, хвороба буде перебігати значно легше, без небезпечних ускладнень.

 

За інформацією відділення дезінфектології
ВП «Оріхівський МВ ДУ «Запорізький
ОЛЦ МОЗ України»

 Четвер, 06 Грудня 2018 09:22 | Переглядів: 139

Пошук

Актуально

Оголошення

Корисна інформація

Investment overview of Orikhiv united territorial community /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

Перелік землевпорядних організацій в м. Оріхів

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Щодо введення в дію ЗУ Про житлово-комунальні послуги

Корисні посилання