Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Я маю право!

Банер - Я маю право!

Новини

Повідомлення про оприлюднення проекту Положення про організацію та здійснення ярмаркової діяльності на території міста Оріхів

Розробник - фінансово-економічний відділ виконавчого комітету Оріхівської міської ради Запорізької області.
Проект регуляторного акта передбачає детальне визначення порядку організації ярмаркових заходів на території міста Оріхів; ліквідацію стихійної торгівлі; забезпечення населення міста в достатній кількості товарами місцевих товаровиробників та сільськогосподарською продукцією за цінами виробника; інформаційне забезпечення міськвиконкому про проведення ярмаркових заходів на території міста Оріхів.
Рішення Оріхівської міської ради від 21.04.2016 № 25 «Про проект Положення про організацію та здійснення ярмаркової діяльності на території міста Оріхів» та аналіз його регуляторного впливу буде розміщено на офіційному сайті Оріхівської міської ради за електронною адресою: http://www.ormr.gov.ua.
Строк приймання пропозицій та зауважень до проекту регуляторного акта становить один місяць з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та аналізу його регуляторного впливу.
Пропозиції та зауваження до проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу просимо надавати в письмовій формі за адресою: 70500, Запорізька обл., м. Оріхів, вул. Шевченка, буд. 11.
Пропозиції та зауваження також можна надсилати на адресу постійної комісії Оріхівської міської ради Запорізької області з питань бюджету, соціально-економічного розвитку підприємства та регуляторної політики: 70500, Запорізька обл., м.Оріхів, вул. Шевченка, 11.

 

 

 

АНАЛІЗ

регуляторного  впливу  рішення третьої сесії Оріхівської міської ради від 21.04.2016     № 25  «Про проект Положення про організацію та здійснення ярмаркової діяльності на території міста Оріхів»

 

Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення Оріхівської міської ради «Про проект Положення про організацію та здійснення ярмаркової діяльності на території міста Оріхів» (далі - Аналіз) розроблено на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» від 11.09.1993 № 1160, а також з урахуванням Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308. Аналіз визначає правові та організаційні засади реалізації цього проекту.

 

1. Опис  проблеми

Відповідно до статті 30  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до власних повноважень виконавчих органів міських рад належить організація місцевих ярмарок Проблемою є недостатнє забезпечення населення міста широким асортиментом товарів місцевих товаровиробників та сільськогосподарської продукції від виробників; необхідність у впорядкуванні розташування сезонної роздрібної торговельної мережі та ліквідація стихійної торгівлі на території міста, проведення ярмаркових, виставкових заходів на території міста Оріхів без відома виконавчих органів  міської ради. Для врегулювання зазначеного питання запропоновано прийняття Положення про організацію та здійснення ярмаркової діяльності на території міста Оріхів, керуючись чинним законодавством України.

 

2.  Цілі державного регулювання

Проект  рішення є нормативно-правовим актом, який спрямовано на:

 • детальне визначення порядку організації ярмаркових заходів на території міста Оріхів;
 • ліквідацію стихійної торгівлі;
 • забезпечення населення міста в достатній кількості товарами місцевих товаровиробників та сільськогосподарською продукцією за цінами виробника;
 • інформаційне забезпечення виконкому міської ради про проведення  ярмаркових, виставкових заходів на території  міста Оріхів.

 

3. Механізм та заходи

Механізм та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми викладені в проекті. Вони впорядкують організацію та проведення  ярмаркової діяльності на території міста Оріхів.

Запропонований регуляторний акт відповідає вимогам чинного законодавства, не потребує додаткових бюджетних витрат, після опублікування в засобах масової інформації, обговорення постійними депутатськими комісіями Оріхівської міської ради, отримання пропозицій та зауважень підлягає затвердженню на сесії Оріхівської міської ради та запровадженню в дію згідно діючому законодавству.

 

4.Альтернативи

Перша альтернатива – відмова від регулювання. Ця альтернатива є неприйнятною для органів місцевого самоврядування та населення міста. Відмова від регулювання проблеми  залишить невирішеними питання: ліквідації стихійної торгівлі на території міста Оріхів; стихійного розташування сезонних ярмарок (продаж товарів народного споживання з передвижник засобів); відсутність інформування організаторами про проведення ярмарок на території міста.

Друга альтернатива – прийняття проекту рішення Оріхівської міської ради «Про затвердження Положення про організацію та здійснення ярмаркової діяльності на території міста Оріхів». Ця альтернатива є актуальною в ситуації, що склалася, досягає задекларованої мети та завдань регулювання.

 

5. Можливості  досягнення визначених цілей

Можливість досягнення цілей регуляторного акту є цілком реальною. Ярмаркова діяльність дасть можливість широкому колу місцевих товаровиробників, споживачів, посередників вступати в безпосередні комерційні контакти, сприяючи регулюванню попиту та пропозицій, розповсюдженню інформації про продукцію, ознайомлення з діяльністю  суб’єктів господарювання. Контроль за виконанням  вимог цього Положення сприятиме ліквідації стихійної торгівлі на території міста Оріхів.

 

6.Очікувані результати. Вигоди та витрати

Вигоди

Витрати

1

2

Сфера інтересів органів місцевого самоврядування

1. Організація та проведення  ярмаркових заходів відповідно до вимог чинного законодавства

Процедура розробки регуляторного акту ( витрати робочого часу спеціалістів, пов’язані з підготовкою регуляторного акту).

2. Володіння інформацією про проведення  ярмаркових заходів на території міста Оріхів

Сфера інтересів суб’єктів господарювання

1. Дотримання вимог чинного законодавства в питаннях організації та прийняття участі у ярмаркових заходах

Впровадження проекту додаткових витрат не потребує

2. Інформування мешканців міста про провадження певного виду діяльності

3. Створення  умов для представлення своєї продукції на місцевому ринку

4. Налагодження взаємовигідних ділових контактів

Сфера інтересів громади

1. Отримання можливості ознайомитись та  придбати продукцію місцевих товаровиробників та сільгоспвиробників  більш розширеного асортименту, за цінами нижче ринкових.

Відсутні

 

7. Строк дії.

Термін дії запропонованого регуляторного акту постійний. Регуляторний акт може бути переглянуто у відповідності до змін законодавства України.

    

8. Показники результативності регуляторного акту.

Головним чинником результативності цього регуляторного акта є:

 • підвищення відповідальності суб’єктів господарювання, що приймають участь у ярмаркових заходах;
 • можливість широкому колу виробників, споживачів, посередників вступати в безпосередні комерційні контакти, сприяючи регулюванню попиту та пропозиції;
 • розповсюдження інформації про продукцію, що випускається та  про послуги, що надаються у місті Оріхів;
 • ліквідація стихійної торгівлі на території міста Оріхів;
 • впорядкування розміщення пересувних засобів роздрібної торговельної мережі;
 • кількість заяв, що надійшли від суб’єктів господарювання;
 • кількість проведених заходів: ярмарок, виставок;
 • кількість скарг щодо виявлення порушень.

 

9. Заходи відстеження результативності регуляторного акту:

Результативність даного рішення буде відстежуватись на підставі аналізу регуляторного акту шляхом базового, повторного та періодичного відстеження. Базове відстеження буде здійснено через три місяці з дня набрання чинності регуляторного акта, повторне відстеження – через рік з дня набрання чинності., періодичне відстеження - один раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акту. Відстеження результативності здійснюється розробником регуляторного акту із залученням суб’єктів господарювання та громадськості, враховуючи статистичні дані.

 

Положення про ярмаркову діяльність.doc

П'ятниця, 22 Квітня 2016 10:45 | Переглядів: 559

Пошук

Актуально

Оголошення

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

Перелік землевпорядних організацій в м. Оріхів

"Гаряча" телефонна лінія та електронна поштова скринька з питань запобігання корупції Оріхівськаої районної державної адміністрації

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Щодо введення в дію ЗУ Про житлово-комунальні послуги

Корисні посилання