Офіційний сайт Оріхівської міської ради |

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Я маю право!

Банер - Я маю право!

Новини

Про попередження пожеж на відкритих територіях

З першими променями сонця, стомлені зимовими холодами громадяни, вирушають на прогулянки до лісопаркових зон, займаються господарством на присадибних ділянках та городах. Тож, з настанням довгоочікуваного весняного потепління рятувальники стикаються з проблемою недотримання людьми правил пожежної безпеки під час відвідування екосистем. Як результат – масштабні пожежі на відкритій території, непоправна шкода екології та чималі матеріальні збитки. Пам’ятайте, користуватись вогнем для знищення сухої трави та сміття категорично заборонено. Адже ці необдумані дії можуть призвести до розповсюдження вогню на житлові, господарські споруди та дачні садиби. Гасіння лісових пожеж та загорянь на відкритій території пов’язане з подоланням великих труднощів, затратою значних матеріальних засобів і людських ресурсів. Від своєчасного виявлення загорання і гасіння на початковій стадії залежить подальший успіх ліквідації пожежі та розміри збитків. Нажаль, непоодинокими є випадки, коли полум’я з невеличкого загоряння перекидалося на дерева та господарчі будівлі. Вогонь на відкритій території в безвітряну погоду може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я сягати 2-х метрів. Найбільш загрозливою є пожежа, яка розповсюджується при сильному вітрі з різкими змінами напрямку і швидкості. Як правило, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.
Під час відвідування лісів, берегів річки Дніпро та Національного заповідника о. Хортиця, необхідно бути вкрай обережним, адже не загашений недопалок або не залите вогнище можуть стати причиною виникнення масштабної пожежі. Представники лісництва розповідають, що для того, щоб повністю відновити пошкоджені дерева необхідно в середньому 40-50 років, чагарники та кущі відновлюються за 5 років. Якщо пожежа знищила червонокнижний вид трави чи кущів – то це завдає неоціненних збитків.
Під час відпочинку на природі слідкуйте за розпаленим багаттям та дотримуйтесь всіх правил пожежної безпеки. При виборі місця для пікніку враховуйте наявність охоронної зони ліній електромереж. Вона становить для ЛЕМ напругою 6-10кВ – 10 метрів з кожного боку лінії, для ЛЕМ напругою 35кВ – 15 метрів, для ЛЕМ, напругою 110кВ – 20 метрів, для ЛЕМ наругою 150кВ і більше – 25 метрів. Розпалення багать в охоронній зоні – загрожує не лише знеструмленням лінії, а й несе безпосередню загрозу для вашого здоров’я і, навіть, життя. Категорично забороняється також розкладати багаття, спалювати стерню, залишати легкозаймисті матеріали та складати сміття поблизу ліній електропередач та трансформаторних підстанцій.
За статистикою ГУ ДСНС України у Запорізькій області з початку цього року виникло 167 пожеж в екосистемах, в результаті чого вогнем було знищено – 34,5 га території навколишнього природного середовища.
Так, 22 лютого вогнеборці 7 разів виїжджали на гасіння пожеж на відкритих територіях, до ліквідації яких залучалось 9 одиниць техніки та 39 рятувальників. Вогнем заподіяно шкоди навколишньому природному середовищу на загальній площі 4,63 га.
Наймасштабніше загоряння виникло 22 лютого о 17:08 в селищі Кінські Роздори Пологівського району. Горіла суха трава на площі 1,5 га. Рятувальники вчасно приборкали полум’я та запобігли розповсюдженню вогню на більш значну територію.
23 лютого вогнеборці 8 разів виїжджали на гасіння пожеж на відкритих територіях, до ліквідації яких залучалось 9 одиниць техніки та 37 рятувальників. Вогнем заподіяно шкоди навколишньому природному середовищу на загальній площі 2,04 га.
28 лютого вогнеборці 9 разів виїжджали на гасіння пожеж на відкритих територіях, до ліквідації яких залучалось 10 одиниць техніки та 36 рятувальників. Вогнем заподіяно шкоди навколишньому природному середовищу на загальній площі 0,59 га.
11 березня вогнеборці 7 разів виїжджали на гасіння пожеж на відкритих територіях, до ліквідації яких залучалось 8 одиниць техніки та 25 рятувальників. Вогнем заподіяно шкоди навколишньому природному середовищу на загальній площі 0,41 га.
15 березня о 17:30 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення від свідка про дим у лісі по дорозі на водозабір в м. Енергодар. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить суха трава, сухі повалені дерева, очерет. Загальна площа пожежі склала 2 га. Вже о 18:46 пожежу локалізували, о 23:52 ліквідували. Від ГУ ДСНС залучалися 2 одиниці техніки та 5 вогнеборців. Від ДП Енергодарське лісництво залучалися 1 одиниця техніки та 2 чоловіка особового складу.
16 березня о 16:02 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у Солов’їній Рощі Запорізького району. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить суха трава та хвойна підстилка на площі 3 га. О 17:25 пожежу локалізували, о 18:10 ліквідували. Від ГУ ДСНС залучалися 2 одиниці техніки та 9 вогнеборців. Від Запорізького ЛМГ Хортицького лісництва залучалися 5 чоловік особового складу.
18 березня о 13:17 до "Служби порятунку "101" надійшло повідомлення від випадкового свідка про дим у лісі по дорозі на водозабір в м.Енергодар. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить суха трава, сухі повалені дерева, очерет. Загальна площа пожежі склала 0,5га. Вже о 14:46 пожежу локалізували, о 15:45 ліквідували. Від ГУ ДСНС залучалися 2 одиниці техніки та 5 вогнеборців. Від ДП К.-Дніпровського лісового господарства залучалися 1 одиниця техніки та 2 чоловіка особового складу.
3 квітня о 17:21 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про загоряння очерету по вул. Пожарського, м. Запоріжжя. На місце події виїхало 2 одиниці техніки та 8 чоловік особового складу. По прибуттю рятувальники встановили, що на відкритій території горить очерет на площі 0,8 га. Вже о 18:25 пожежу локалізували, а о 19:40 ліквідували.
8 квітня області виникло 8 таких пожеж, внаслідок чого вогнем знищено понад 0,8 га території. Загалом до ліквідацію всіх цих займань від ГУ ДСНС залучалось 9 одиниць техніки та 33 чоловіка особового складу.
Рятувальники вкрай стурбовані та звертаються до громадян з проханням бути пильними та обережними під час відпочинку на природі, дотримуватись правил пожежної безпеки. Але, якщо вже так сталося, що невинне багаття переходить у неконтрольоване розповсюдження вогню у велику пожежу, одразу телефонуйте до Служби порятунку «101».

Як безпечно розпалити багаття

- місце для багаття обирайте на відкритому, але захищеному від вітру місці;

- не можна розводити багаття ближче, ніж у 4–6 метрах від дерев, смолистих пнів або коренів;

- не розводьте багаття на ділянках із сухим очеретом, мохом або травою;

- не розводьте велике багаття. По можливості використовуйте вже існуючі місця для розведення вогнища;

- ніколи не залишайте вогнище без нагляду. Навіть невеликий вітерець здатний викликати швидке поширення вогню;

- залишаючи місце відпочинку, загасіть вогнище, заливши його водою. Переконайтесь, що у вогнищі не залишилось жодної жарини.

 

Що робити в разі виникнення пожежі в екосистемах

- не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень;

- не тікайте від полум'я у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

- з небезпечної зони, до якої наближається полум'я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;

- з небезпечної зони, до якої наближається полум'я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;

- якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або прикрийте ніс та рот мокрим одягом;

- будьте обережні в місцях загоряння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

- особливо будьте обережні у місцях торф'яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому рухайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів;

Якщо ви помітили загоряння у екосистемах – одразу зателефонуйте до Служби порятунку «101».

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує ваші шанси не потрапити у надзвичайну подію та зберегти своє життя і здоров’я!

 

За інформацією ГУ ДСНС України
у Запорізькій області

 Вівторок, 26 Квітня 2016 13:16 | Переглядів: 548

Пошук

Анонси

Актуально

Корисна інформація

Investment passport of Orikhivska Amalgameted territorial hromada /
Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Моніторинг стану забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп населення (МГН) до будівель і приміщень закладів або установ загального користування у Оріхівській міській об’єднаній територіальній громаді

Назви вулиць та провулків м. Оріхів

Положення помічника-консультанта депутата Оріхівської міської ради

Перелік землевпорядних організацій в м. Оріхів

"Гаряча" телефонна лінія та електронна поштова скринька з питань запобігання корупції Оріхівськаої районної державної адміністрації

Інвестиційний паспорт Оріхівської об'єднаної територіальної громади

Розклад руху автобуса

Основні підприємства, розташовані на території Оріхівської міської об’єднаної територіальної громади

До уваги учасників бойових дій!

Вирішення питання поводження з тарою пакувальною

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Щодо введення в дію ЗУ Про житлово-комунальні послуги

Корисні посилання