Офіційний сайт Оріхівської міської ради

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Електронні петиції

Я маю право!

Банер - Я маю право!

Новини

«Відповідальні батьки – щасливе майбутнє дитини»

Оріхівський районний відділ ДРАЦС ГТУЮ у Запорізькій області продовжує поширювати інформацію, що розкриває правові аспекти державної реєстрації актів цивільного стану в Україні.
Сьогоднішня стаття присвячена строкам державної реєстрації народження дитини.
Народження дитини - це безперечно приємна та хвилююча подія і чи не найбільш радісний етап у житті кожної сім'ї.
Відповідно до пункту 3 статті 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця з дня її народження, а у разі народження дитини мертвою–не пізніше трьох днів.
На батьків покладено обов’язок зареєструвати народження дитини в державному органі реєстрації актів цивільного стану (ст. 144 Сімейного кодексу України).
Невиконання цього обов’язку є підставою для покладення на батьків відповідальності, передбаченої частиною 2 статтею 212-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в якій зазначено, що несвоєчасна без поважної причини реєстрація батьками народження дитини в державних органах реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадовим особам органів державної реєстрації актів цивільного стану надано право складати протокол про адміністративне правопорушення у відношенні батьків чи одного з них, у разі несвоєчасної реєстрації народження дитини.
Отже, батьки, своєчасно зверніться до органу державної реєстрації актів цивільного стану для проведення державної реєстрації народження вашої дитини та почніть життя нового громадянина без правопорушень

За інформацією Оріхівського РВ ДРАЦС

 Середа, 10 Жовтня 2018 14:43 | Переглядів: 124

Пошук по сайту

Актуально

Оголошення