Офіційний сайт Оріхівської міської ради

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Електронні петиції

Я маю право!

Банер - Я маю право!

Новини

Щодо погодження з органами місцевого самоврядування режиму роботи торговельного об’єкта

 

Відповідно до підпункту 4 пункту "б" статті 30 Закону України (280/97-ВР) "Про місцеве самоврядування в Україні" (280/97-ВР) (далі - Закон про місцеве самоврядування) до делегованих повноважень органів сільських, селищних, міських рад у сфері житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку віднесено встановлення за погодженням з власниками зручного режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.

Отже власникам магазинів та рестораторам потрібно погоджувати графік роботи закладів з міською владою. Ця норма діяла і раніше. Однак кілька років тому на законодавчому рівні відбулись зміни, відповідно до яких отримання дозволу стало необов’язковим. Такий стан речей в певній мірі відсторонив органи місцевого самоврядування від контролю за роботою закладів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг та розваг і фактично позбавив інструментів впливу на недобросовісних підприємців. В той же час до міської ради регулярно надходять скарги від городян на різні заклади ресторанного господарства та торгівлі, які розташовані поряд з житловими будинками. Як правило, конфліктні ситуації стосуються порушення правил додержання тиші у нічний час або суперечок і з’ясування стосунків між відвідувачами закладів.

Депутати міської ради ухвалили рішення сесії 29.08.2013 № 03 «Про затвердження Порядку погодження режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг на території м.Оріхів (далі - Порядок). Дана норма передбачена діючим законодавством України (п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 р. № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення». Також виконавчий комітет міської ради прийняв рішення від 18.02.2011 № 44, яким регламентується початок та закінчення роботи закладів ресторанного господарства (кафе, барів, кафе-барів, літніх палаток та майданчиків). Органи місцевого самоврядування в жодному випадку не налаштовані на те, щоб заважати підприємцям розвивати свій бізнес. Йдеться винятково про те, щоб не порушувались права мешканців. Тому там, де виникають проблеми і конфліктні ситуації, буде реагування відповідно до наданих повноважень. І прийняте міськрадою рішення дає для цього всі важелі впливу.

Оформити погодження підприємці можуть безкоштовно звернувшись у відділ бюджетних відносин з відповідним пакетом документів зазначеним п.З Порядку.

Виконавчий комітет Оріхівської міської ради наполегливо рекомендує керівникам закладів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг та розваг забезпечити на своїх об’єктах встановлення камер відеоспостереження та «тривожної кнопки», освітлення в нічний час. Як показує досвід, це потрібно і самим підприємцям, щоб убезпечити свої заклади від зловмисників.

За інформацією відділу бюджетних відносин

виконавчого комітету Оріхівської міської радиВівторок, 10 Липня 2018 09:15 | Переглядів: 156

Пошук по сайту

Актуально

Оголошення