Офіційний сайт Оріхівської міської ради

Перейти до скриньки довіри

Розділи

Новини

Відшкодування пільгового проїзду залізничним та автомобільним транспортом

На численні звернення громадян, щодо ситуації яка склалася за відшкодування проїзду залізничним та автомобільним транспортом Оріхівська міська рада надає наступні роз’яснення.

Згідно чинного законодавства право на користування пільгового проїзду на приміських маршрутах мають 16 категорій населення для залізничного транспорту та 15 категорій населення для автомобільного транспорту (з переліком категорій можна ознайомитись на сайті Оріхівської міської ради ormr.gov.ua ).

Водночас повідомляємо, що згідно Бюджетного кодексу України до кінця 2016 року ці витрати повністю відшкодовувались за рахунок державного бюджету. А починаючи з 2017 року дані кошти в державному бюджеті не передбачені. Відшкодування таких видатків можливе за рахунок місцевого бюджету на договірній основі.
На сьогоднішній день на території Оріхівської ОТГ за даними Управління соціального захисту населення Оріхівської РДА обліковується 5802 особи пільговиків 12 категорій. В міському та сільських бюджетах на 2017рік такі видатки не передбачено в зв’язку з відсутністю договорів з надавачами послуг по перевезенню.

У жовтні цього року Запорізькою дирекцією залізничних перевезень регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» надано розрахунок за 9 місяців поточного року згідно якого розраховані видатки на компенсацію за пільговий проїзд громадян по станції Оріхівська та платформа 242 (Оріхівська громада). За цим розрахунком за добу в середньому перевозиться 53 особи пільгової категорії на загальну суму 185734 тис.грн., що в свою чергу викликає сумніви чи відповідають ці дані дійсності.
Для впорядкування дій щодо компенсації за пільгові перевезення населення громади виконавчим комітетом Оріхівської міської ради розроблено два регуляторні акти:
- «Порядок відшкодування фактичних витрат за пільгові перевезення окремих категорій громадян Оріхівської ОТГ залізничним транспортом приміського сполучення» та
- «Порядок відшкодування фактичних витрат за пільгові перевезення окремих категорій громадян Оріхівської ОТГ на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом».
Порядки внесено на розгляд сесії та розміщені на офіційному сайті міської ради де триває їх обговорення. Тож користуючись нагодою, запрошуємо мешканців громади долучитись до їх опрацювання.
Згідно Порядків планується відшкодування вартості проїзду пільговим категоріям населення, які згідно чинного законодавства мають право на пільговий проїзд. Міська рада має можливість фінансово забезпечити права пільговиків та профінансувати видатки з міського бюджету. Але виникають технічні проблеми ідентифікації особи, яка отримує пільгу на проїзд, тобто встановлення належності пільговика до мешканців Оріхівської міської ради. На даний час опрацьовується пропозиція розробити соціальну карту мешканця громади та запровадити її використання для забезпечення права на пільговий проїзд.

Це картка із світлиною особи та унікальним штрих-кодом який буде скануватися при посадці у той чи інший вид транспорту.

Алгоритм дії картки такий:
- картка видається виконавчим комітетом Оріхівської міської ради пільговим категоріям населення на безоплатній основі за пред’явлення паспорта громадянина України, ідентифікаційного коду та посвідчення, яке надає право на користування пільгою.
- картка пред’являється водію приміського транспорту,(або касиру залізничного транспорту) який сканує її за допомогою спеціального пристрою.
- дані про пільговика, який скористався пільговим проїздом зберігаються у сканері і знімаються працівником міськвиконкому через певний проміжок часу.
- міськвиконком проводить аналіз отриманих даних про кількість пільговиків і виплачує компенсацію перевізнику.

 

Зразок Картки

 

Я, як міський голова звертаюсь до мешканців Оріхівської громади з розумінням ставитись до ситуації яка склалась та не піддаватись на різного роду чутки та плітки щодо відмежування міської ради від цієї проблеми та закликаю всіх вносити свої пропозиції та зауваження до системи яка пропонується і хочу завірити громадян, що міська влада завжди буде стояти на вашій стороні щодо питань соціального захисту.

 

З повагою,
міський голова
С.М. ГерасименкоСереда, 29 Листопада 2017 16:18 | Переглядів: 759

Пошук по сайту

Актуально